19 października 2020

Polishopa Honeycombs Award – nagroda za projekt biznesowy dla Zespołu Łukasiewicz-ILiM


POLISHOPA Design Thinking Conference to odbywające się od kilku lat wydarzenie dla pasjonatów i praktyków metodyki Design Thinking. Konferencja to niepowtarzalna szansa na poszerzenie swojej wiedzy w zakresie Design Thinking, Service Design oraz szeroko rozumianej innowacji. Specjaliści podczas wystąpień opowiadają o własnych doświadczeniach, wyzwaniach oraz perspektywach pracy w metodyce Design Thinking.

 

Nagroda za projekt biznesowy dla Zespołu Łukasiewicz-ILiM

Przy okazji konferencji odbywa się konkurs Polishopa Honeycombs Award, w ramach którego wyłaniane są najlepsze polskie projekty związane z wykorzystaniem metodyki design thinking w trzech kategoriach: biznes, projekt społeczny i edukacja.

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii biznes, zwyciężył projekt Łukasiewicz- Instytutu Logistyki i Magazynowania „Mobilna i stacjonarna sieć sensoryczna ze stacją bazową i plombą elektroniczną”. Autorem rozwiązania jest zespół kierowany przez dr inż. Michała Grabię wspierany w trakcie realizacji projektu przez eksperta Design Thinking dr Piotra Nowaka.

Na różnych etapach rozwoju technologii zespół korzystał z narzędzi kreatywnej pracy zespołowej i procesu Design Thinking, a innowacyjny efekt został doceniony przez komisję konkursową Polishopa Honeycombs Award 2020.

 

Umożliwiamy monitorowanie ładunku

Celem projektu było opracowanie rozwiązania opartego o technologie sieci sensorycznych niskich mocy, które z założenia obejmują swoim zakresem działania pełen łańcuch dostaw produktów. Jego cechą charakterystyczną jest to, iż jest to jeden system obejmujący metodę track&trace oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo produktów zarówno w intra-logistyce jak i transporcie. W ramach tego rozwiązania możliwe jest pełne monitorowanie warunków środowiskowych oraz parametrów funkcjonalnych zarówno na poziomie całych magazynów jak i pojedynczych pojazdów czy jednostek ładunkowych. Rozwiązanie to pozwala więc dostarczać informacji o lokalizacji i warunkach w jakich przemieszcza się ładunek zarówno wewnątrz magazynu, jak i po jego opuszczeniu już w trakcie transportu.

Wdrożenie tej metody w firmach niesie za sobą korzyści związane z ograniczeniem strat i kosztów oraz daje możliwość bieżącego reagowania na zdarzenia skutkujące potencjalnym ograniczeniem wartości przewożonych towarów. To innowacyjne rozwiązanie wpływa także na bezpieczeństwo konsumentów szczególnie w łańcuchach chłodniczych branż spożywczej i farmaceutycznej.

 

Wywiad z laureatami konkursu Polishopa Honeycombs Award

 

Skontaktuj się z nami